Dylemat - kilka pytań

Dylemat - kilka pytań

Postautor: Jarek Sikora » 21 sty 2013, 14:53

Witam, jestem w 3 klasie liceum, a po jego skończeniu chciałbym starać się o dołączenie do wojska, jednak chciałbym usłyszeć czy naprawdę opłaca się to teraz? Z matury nie liczę na więcej niż 80% z matematyki, z polskiego zależy jaki bedzie temat maturalny do napisania... Zdaje również rozszerzoną matematyke, ale zobaczymy jak to pójdzie. Z angielskim nie mam problemów, liczę na ponad 90% z pisemnego jak i ustnego (pisze również rozszerzenie). Czy z takimi wynikami opłaca się wogóle skladać podanie np. do szkoły oficerskiej? Bądź będąc już szeregowym zawodowym można starać się o przyjęcie do takiej szkoły mając mature?

Myslałem też poczatkowo o szkole podoficerskiej, ponieważ wykształcenie średnie do takowej wystarczy, a ja chciałbym pracować w wojsku na stałe, wątpie czy się opłaca starać o dołączenie, by po 12 latach powiedzieli mi dowidzenia, ale już nie przyjmują z cywila do szkół podoficerskich, więc jak to teraz jest? Znalazłem w google, że pierwszeństwo do takiej szkoły mają żołnierze, którzy pracowali min. 5 lat, ale to tylko pierwszeństwo, jak teraz naprawdę można starać się o przyjęcie do takich szkół? Będąc szeregowym zawodowym podobno bardzo ciężko dostać się do takiej szkoły, czy są jakieś inne opcje?

Odnośnie misji... czy trzeba na takie wyjeżdżać? owszem, nie mam nic przeciwko 1 misji (lecz raczej nie więcej) w Afganistanie/Iraku, lecz jak to też teraz wygląda? Przecież do któregoś tam roku wszystkie armie miały zostać wycofane?

na chwilę obecną to chyba wszystko co chcę wiedzieć, najbardziej mi zależy na odpowiedzi na pytanie odnośnie szkoły oficerskiej/podoficerskiej. Z góry dziękuję
Jarek Sikora

Wróć do Poszukuję, pytam, potrzebuję